BRITISH OPEN 2019 REGISTERED FIGHTERS


OPEN CATEGORIES

 

Men's Lightweight -70kg

Anton Adushkevich - IFK Russia (Yamburg)

Salem Ahmad - Kyokushinkan Kuwait

Akhtar Ali - WKO Pakistan

Andrei Bulumac - Kyokushinkan Romania

Tom Cunnington - IKKU Ronin

Nilanka Madushan Edirisinghage - IFK Sri Lanka

Alejandro verbo Gine - Rengokai Spain

Omar Abu Hantash - Kyokushinkan Kuwait

Yoshiyuki Itoya - KWF Japan

Wesley Jansen-Wilbrink - IFK Netherlands

Maxim Krasnov - IFK Russia (Yamburg)

Isaac Cusme Mosquera - Rengokai Spain

Roey Nir - IFK Israel

Muradkhan Seidiev - IFK Russia (Moscow)

Evgeny Solomennikov - IFK Russia (Yamburg)

Artem Solovev - Kyokushinkan Russia

Daniel Sternik - WKO Poland

Athanasios Thomopoulos - Seidokaikan Greece

Aleksandr Tomilov - IFK Russia (Yamburg)

Konstantin Volynko - Kyokushinkan Russia

Simon Zurfluh - IFK Switzerland

Men's Middleweight -80kg

Abdullah Al Abdullah - Kyokushinkan Kuwait

Dhari Aladeli - Kyokushinkan Kuwait

Hamza Alnahbahani - Kyokushinkan Kuwait

Luke Baldwin - BKK Mountain Ash

Emelian Bitkash - Kyokushinkan Russia

Sergei Butrinov - Kyokushinkan Russia

Blake Collins - BKK Crawley

Bogdan Gabriel Curiman - Kyokushinkan Romania

Chris da Costa - BKK Ilford

Sajith Lakmal Kumudusena Wellalage Don - IFK Sri Lanka

Peter Evans - BKK Hastings & Bexhill

Igor Lamot - WKO Poland

Danny Joe Anglada López - Kyokushinkan Spain

Raoul Keusch - IFK Switzerland

Jonas Rosin - IFK Sweden

Martin Thouvage - WKO Belgium

Haris Tsimpidakis - IFK Greece

Tomasz Sledz - BKK Docklands

Ferry Wortman - IFK Netherlands

Manuel Zafra - KWU Spain

Florian Zurfluh - IFK Switzerland

Men's Heavyweight +80kg

Amir Ali - WKO Pakistan

Kevin cid Alonso - Rengokai Spain

Khaled Alzayed - Kyokushinkan Kuwait

Jack Clemo - IKK England

Marin Enchevski - IFK Bulgaria

Said Hossini - BKK Cardiff

Aleksandr Karshigeev - IFK Russia (Yamburg)

Jesse James Anglada López - Kyokushinkan Spain

Adrian Niculae - Kyokushinkan Romania

Simon Pålsson - WKO Sweden

Ioannis Pyrgas - Seidokaikan Greece

Cristian Valeriu Radu - Kyokushinkan Romania

Vasily Samadurov - Kyokushinkan Russia

Stanislav Stepankov - Kyokushinkan Russia

Krzysztof Wasilewski - IKO Matsushima

Ben Watson - BKK Westhill

Ladies Lightweight -60kg

Zainab Al-Kazemi - Kyokushinkan Kuwait

Rimma Artemova - IFK Russia (MRFKK)

Natalia Beisembaeva - IFK Russia (Cayman)

Anna Bielska - WKO Poland

Mirjam Björklund - WKO Sweden

Sina Burri - IFK Switzerland

Liubov Byvsheva - Kyokushinkan Russia

Kim van Eijk - IFK Netherlands

Teona Gazdeliani - Rengokai Spain

Ewa Jabluszewska - WKO Poland

Shanty Jacobs - WKO Belgium

Andreea Leonov - BKK Verwood

Simone Muntwyler - IFK Switzerland

Urara Narita - KWF Japan

Hayley-Beth Rowlands - BKK Cardiff

Jurgita Viacaite - Chikara EMAR

Agnes Westrin - IFK Sweden

Ekaterina Yushkevich - Kyokushinkan Belarus

 

Ladies Heavyweight +60kg

Allanah Arthur - IFK Ireland

Tine Beyers - IFK Belgium

Jolein van der Eycken - IKOKU Netherlands

Angela Felber - IFK Switzerland

Anastasiia Giach - IFK Russia (Samara)

Brigita Gustaityte - WKO Lithuania

Sanne Larsson - WKO Sweden

Rima Linsinskaite - WKO Lithuania

Emma Markwell - BKK Westcroft

Elise Notele - WKO Belgium

Céline Raphael - IFK France

Irene Jensen Skjelfjord - KWF Norway

Laura Belver Vilena - Kyokushinkan Spain


NOVICE CATEGORIES

NOVICE Men's -70kg

Dmitrii Cara - Chikara EMAR

Callum Pearce - BKK Verwood

Felix Rab- Chikara EMAR

NOVICE Men's -80kg

Jon Grey - BKK Verwood

Jordan Heather - WKB England

Conran Pearce - BKK Verwood

Vladimir Penov - BKK Ichi Geki

Daniel Redo - BKK Greenwich

NOVICE Men's +80kg

Mindas Burba - BKK Derby

Max Calvert - IKKU Ronin

Toby Colton - IKKU Ronin

Andrew Falconer - BKK Budo

Chris Mcalister - IKKU Ronin

Rok Resek - BKK Ichi Geki

Manjinder Sandhu - BKK West Yorkshire

 

NOVICE Ladies -60kg

Jessica Charsley - BKK Verwood

Borislava Todorova - BKK Ichi Geki

NOVICE Ladies +60kg

Rachael Dunleavy - IFK Ireland

Ailbhe Murphy - IFK Ireland

Weronika Olesiejuk - BKK Melton Mowbray

Jessica Pollock - Jutsu Kai England


CADET CATEGORIES

CADET U18 Boys -68kg

Oscar Brehony - IFK Ireland

Denis Cazacu - Kyokushinkan Romania

Ferry Hardeman - IFK Netherlands

Ethan Hardwick - BKK Cwmbran

Mario Giuliano Pavel - Kyokushinkan Romania

Kenshiro Sasaura - KWF Japan

Sergio Stoop - IFK Netherlands

Klaudiusz Szklarczyk - WKO England

CADET U18 Boys -78kg

Callum Chapman - IKK England

Odhran Daly - IFK Ireland

Ezra Koopmans - IFK Netherlands

Rick Maijer - IFK Netherlands

Jakub Wasilewski - IKO Matsushima

CADET U18 Boys +78kg

Harry Clemo - IKK England

Robert Salvi - BKK Crawley

CADET U18 Girls -58kg

Natalia Grzesik - WKO England

Holly Harvey - BKK Mountain Ash

CADET U18 Girls +58kg

Chani Barnes - IKK Folkestone